اینجا مکانی متمدن برای بحث جمعی است.
لطفا برای این فروم بحث همان احترامی را قائل باشید که برای یک پارک عمومی هستید. ما، هم، یک منبع جمعی مشترک هستیم – جایی که مهارت ها، دانش و علایق در اثر بحث های در جریان به اشتراک گذاشته می شود.
از راهنمای زیر برای تمیز نگه داشتن این مکان به صورت یک مجلس متمدن بحث بهره ببرید. این راهنما قوانین سفت و سختی ندارد، بلکه صرفا به قضاوت افراد از جامعه ی ما کمک میکند.
بحث را بهبود ببخشید
با بهبود بحث ها، حتی اگر بهبود کوچکی باشد، به ما کمک کنید تا اینجا را همیشه یک مکان مناسب برای بحث نگه داریم. اگر مطمئن نیستید که پست های شما به بحث چیزی اضافه میکند، به چیزی که میخواهید فکر کنید و بعدتر دوباره تلاش کنید.
موضوعات بحث شده در اینجا برای ما مهم است، و میخواهیم شما هم طوری رفتار کنید که گویی آن ها برای شما هم مهم هستند. نسبت به موضوعات مطرح شده و مردمی که راجع به آن بحث میکنند احترام قائل باشید، حتی اگر با بعضی چیزهایی که گفته می شود موافق نیستید.
یک راه بهبود بحث ها، با کشف بحث هایی است که پیش تر اتفاق افتاده. لطفا پیش از اینکه پاسخ خودتان را بیان کنید، زمانی برای مرور عناوینی که اینجاست سپری کنید؛ در این صورت احتمال اینکه افراد دیگری با علایق مشترک با شما بیابید بیشتر میشود.
حتی وقتی موافق نیستید، نیز دلپذیر باشید
ممکن است بخواهید با بعضی بحث های مطرح شده مخالفت کنید. این خوب است. فقط حواستان باشد که ایده ها را نقد کنید و نه افراد را. لطفا از موارد زیر دوری کنید:

 • نام بردن
 • حمله به شخصیت و یا انگیزه ی افراد
 • واکنش به نحوه ی بیان پست به جای محتوای آن
 • واکنش های سریع و متناقض
  به جای این ها، استدلال های مخالفی که بحث را بهبود می بخشند فراهم کنید.
  مشارکت شما به حساب می آید
  بحث هایی که ما اینجا داریم برای همه خواهد ماند. با تعامل در بحث هایی که این فروم را به مکان جالب تری برای حضور میکند و دوری از بحث هایی که این چنین نمی کند، به ما کمک کنید در آینده ی این جمع تاثیرگذار باشیم.
  دیسکورس ابزاری در دسترس می گذارد که به جمع این امکان را میدهد که بهترین (و بدترین) مشارکتها را تشخیص دهند: علاقه مندی ها، نشانک ها، لایک ها، پرچم ها، پاسخ ها، ویرایش ها، و … . از این ابزارها برای بهبود تجربه ی خودتان و همین طور دیگران بهره ببرید.
  بیاید تلاش کنیم پارک را نسبت به آن چه از ابتدا یافته ایم، بهبود ببخشیم.
  اگر مشکلی دیدید، آن را پرچم گذاری کنید.
  تعدیل کننده ها امتیازهای مشخصی دارند؛ آن ها مسئول این فروم هستند. و البته شما هم هستید. با کمک شما، تعدیل کننده ها میتوانند تسهیل گر باشند و نه فقط فراش یا پلیس.
  وقتی رفتار نامناسبی میبینید، پاسخ ندهید. این کار رفتار بد را تشویق میکند، انرژی شما را مصرف میکند، و زمان دیگران را خرج میکند. تنها کافی است آن را پرچم گذاری کنید. با تعلق گرفتن پرچم های کافی، اقدام مناسب انجام می شود، یا خود به خود و یا با دخالت تعدیل کننده ها.
  برای حفظ جامعه یمان، تعدیل کننده ها این حق را دارند که محتوای هر کاربری و یا هر کاربری را به هر دلیلی در هر زمانی حذف کنند. تعدیل کننده ها، پست های جدید را پیش نمایش نمیکنند؛ و تعدیل کننده ها و مجریان سایت مسئول هیچ کدام از پست های جمع نیستند.
  همیشه متمدن باشید
  هیچ چیزی یک بحث سالم را مانند بی ادبی خراب نمیکند:
 • متمدن باشید. مطالبی که یک فرد معقول توهین آمیز، سواستفاده، و یا بیان نفرت در نظر میگیرد پست نکنید.
 • اینجا را تمیز نگه دارید. مطالب مستهجن و یا مطالب جنسی صریح پست نکنید.
 • به همدیگر احترام بگذارید. باعث آزار یا اندوه دیگران نشوید، خود را به جای دیگران جا نزنید، و یا اطلاعات خصوصی دیگران را در معرض قرار ندهید.
 • به فروم ما احترام بگذارید. اسپم پست نکنید و یا فروم را به تباهی نکشید.
  این شرایط تعریف دقیق ندارند – از چیزهایی که حتی نمود این موارد هست نیز دوری کنید. اگر مطمئن نیستید، از خودتان بپرسید چه حسی به شما دست میداد اگر پستتان در صفحه ی اول نشریه نیویورک تایمز چاپ شود.
  اینجا یک فروم عمومی است، و موتورهای جستجو بحث های موجود را نشان میدهند. زبان، لینک ها، و تصاویر را برای دوستان و خانواده امن نگه دارید.
  اینجا را تمیز نگه دارید
  تلاش کنید تا چیزها را در جای مناسب خود قرار دهید، تا ما بتوانیم زمان بیشتری را به بحث و زمان کمتری را به تمیزکاری بپردازیم:
 • یک موضوع را در دسته بندی نادرست مطرح نکنید.
 • یک موضوع را در عناوین مختلف پست نکنید.
 • پاسخ های بدون محتوا پست نکنید.
 • یک موضوع را با ویرایش آن در حین بحث منحرف نکنید.
 • پست های خودتون رو امضا نکنید – هر پستی اطلاعات شما را با خود به همراه دارد.
  به جای پست کردن «+1» یا «موافقم»، از دکمه ی لایک استفاده کنید. به جای اینکه یک موضوع موجود را به عنوان موضوع جدید مطرح کنید، از گزینه ی «پاسخ به صورت موضوع لینک شده» استفاده کنید.
  تنها مطالب خودتان را پست کنید
  مطالب دیگران را بدون اجازه مطرح نکنید. توصیف، لینک، و یا ابزاری برای دزدی دارایی های معنوی دیگران (نرم افزارها، ویدیوها، فایل صوتی، تصویر) و یا شکستن قوانین دیگر؛ را مطرح نکنید.
  قدرت گرفته از شما
  این سایت توسط مدیران ما و شما، جمع حرکت میکند. اگر هر سوال دیگری درباره ی نحوه ی عملکرد چیزهای اینجا دارید، یک بحث جدید در دسته بندی فیدبک های سایت شروع کنید و بگذارید تا بحث صورت بگیرد. اگر یک موضوع بحرانی و یا مسئله ی فوری هست که نمیتواند در یک موضوع فیدبک و یا با پرچم مطرح شود، از طریق صفحه ی اعضا با ما تماس بگیرید.
  شرایط سرویس
  بله، قوانین خسته کننده هستند، ولی ما باید از خودمان در برابر گروه های غیردوستانه محافظت کنیم – و همین طور از شما و اطلاعات شما. در شرایط استفاده از سرویسمان که رفتار شما ( و ما) را توصیف میکند و حقوق مربوط به محتوا، حریم خصوصی، و قوانین را توضیح داده ایم. برای استفاده از این سرویس، لازم است شما با رعایت شرایط استفاده از سرویس ما موافقت کرده باشید.