نکات مهم قبل از نصب

نکات مهم قبل از نصب سانا
سلام. سپاس از اینکه سانادسکتاپ را برای نصب بر روی رایانه‌تان انتخاب کرده‌اید. محیط سانادسکتاپ تجربه کاربری حرفه‌ای را برای شما فراهم کرده است. لطفاً قبل از آغاز نصب سانادسکتاپ مطمئن شوید که تمامی نکات زیر را در نظر گرفته‌اید:

  • لطفاً حتماً قبل از اقدام به نصب سانادسکتاپ از داده‌های موجود در سیستم‌عامل قبلی‌تان پشتیبان‌گیری کنید (Backup بگیرید). پشتیبان‌گیری از داده‌ها می‌تواند به سادگی ذخیره داده‌های مهم در یک فضای دیگر مثل یک فلش و یک هار د دیگر است. البته ابزارهایی هم برای پشتیبان‌گیری حرفه‌ای‌تر (که یک‌جا یک نسخه کامل از دیسک قبلی شما تهیه می‌کنند وجود دارد). متأسفانه موارد زیادی وجود دارد که کاربر به این مورد توجه نکرده است و تصور کرده است که به داده‌هایش نیاز ندارد اما پس از از دست رفتن داده‌هایش، متوجه شده است که داده‌های مهمی در بین داده‌های از دست رفته وجود داشته است. توجه کنید که برگرداندن اطلاعات از دست رفته همیشه انجام پذیر نیست پس لطفاً قبل از نصب سانادسکتاپ از سیستم‌عامل قبلی خود پشتیبان‌گیری کنید.

  • سانادسکتاپ سعی کرده است میزکاری مشابه تجربه کاربری تلفن همراه هوشمند را برای شما فراهم کند. با این حال حتماً تفاوت‌هایی ممکن است وجود داشته باشد که باعث شود برای شما سؤال یا ابهام ایجاد شود. نگران نباشید! سانادسکتاپ پشتیبانی آنلاین در آدرس https://support.sanaos.ir را برای شما فراهم کرده است. همچنین، آموزش موارد پرکاربرد سانا دسکتاپ در آدرس https://community.flossir.org/c/sana/5 فراهم شده است.

  • همانطوری که میدانید سانادسکتاپ مبتنی بر نرم‌افزارهای آزاد شکل گرفته است بنابراین نگرانی وجود نرم‌افزارهای کرک‌شده منتفی است. اما از آنجایی که کاربر میتواند آزادانه به نصب نرم‌افزار ‌ها بپردازد بنابراین مسئولیت نصب نرم‌افزارهای بی‌کیفیت، نامطلوب و ناامن بر عهده کاربر است.

  • مدل تأمین امنیت سانادسکتاپ به گونه‌ای شکل گرفته است که محیطی امن برای استفاده از فناوری‌های نرم‌افزاری به روز را برای شما فراهم نماید. با این حال، بسیاری از کارشناسان حوزه امنیت سایبری معتقدند آگاهی کاربر به منظور جلوگیری از فریب و اغفال مورد نیاز است. بنابراین در صورت برخورد با هر مورد مشکوکی (به ویژه در زمان بازدید از سایت‌ها و درگاه‌های بانکی) قبل از هر اقدامی (مثلاً ورود اطلاعات کارت بانکی)،سریعاً از مشاوره افراد امین و متخصص بهره بگیرید.

  • نسخه فعلی سانادسکتاپ به منظور تکمیل فرایند نصب نیاز به اتصال به اینترنت (در زمان نصب) دارد. بنابراین برای یک نصب بدون مشکل از اتصال به اینترنت اطمینان حاصل نمایید.