چند نکته در مورد استفاده از سانا

سیستم عامل سانا از خانواده سیستم عامل های گنو/لینوکس می باشد و مبتنی بر دبیان است. بنابراین شناخت شما از سیستم عامل دبیان و اوبونتو که مبتنی بر دبیان است بسیار کمک کننده خواهد بود. به عنوان مثال در این نوع سیستم عامل ها برای تغییر زبان ورودی از فارسی به انگلیسی و برعکس از کلید super + space استفاده می شود یا از دکمه‌‌ی shift + space برای نیم فاصله استفاده می شود. بنابراین تقریبا در تمامی موارد مانند دبیان و اوبونتو می باشد و در نتیجه در صورت مواجه با هر مشکلی میتوانید به راحتی در گوگل جستجو کنید و جواب مشکل خود را پیدا کنید.

2 پسندیده

ذکر نشده ایمجی که در وبسایت قرار دارد 32 بیتی هست یا 64 بیتی ، لطفا این مورد را ذکر کنید . با سپاس

سلام.
بله حتما درج خواهد شد. ۶۴ بیتی است.

1 پسندیده

چنانچه هدف سیستم عامل سانا رایانه‌های ادارات دولتی می‌باشد به نظر من ایمیج 32 بیتی هم قرار بدین چون بسیاری از این سیستم‌ها از پردازنده‌های قدیمی بهره می‌برند .

1 پسندیده

سیستم‌های ۳۲ بیتی نهایتا تا سال ۲۰۲۳ کار کنند (بنا به محدودیت‌هایی که دارند) و خب؛ برای ۳ سال به نظر منطقی نمی‌رسه که چنین کاری انجام شه.

  • تمام ادارات احتمالا قطعات رو بعد از سال ۲۰۰۹ خریداری کردند (برای سازگاری بیشتر با ویندوز سون احتمالا) و خب؛ منطقیه که سیستم‌عامل هم ۶۴ بیت ارائه بشه که از تمام ظرفیت سخت‌افزاری رایانه استفاده کنیم.
2 پسندیده